« powrót do listy produktów

NOXUDOL 3100

Masa  dźwiękochłonna

Charakterystyka

Noxudol 3100 jest kompozytem wodnym na bazie polimerów. Jest to lepka, elastyczna pasta tłumiąca dźwięki i rezonans blach i płyt metalowych. Dzięki swej lepkości i elastyczności zamienia energię rezonans w ciepło. Noxudol 3100 posiada również doskonałe właściwości antykorozyjne. Preparat nie przepuszcza większości rozpuszczalników i olejów.

Zastosowanie

Noxudol 3100 jako wyciszająca dźwięki pasta jest przeznaczona do metalu i plastiku o grubości pomiędzy 0,5- 5,0 mm, jak blacharka samochodowa, kadłuby statku, łodzi, kanałów wentylacyjnych etc. produkt efektywnie eliminuje denerwujące dźwięki.

Sposób użycia

Noxudol 3100 powinien być nakładany na starannie oczyszczoną powierzchnię. Płyta winna być najpierw zabezpieczana podkładem aby osiągnąć efekt wytłumienia dźwięków, nałóż gładką warstwę, w zależności od powierzchni, 1,0-2,5 mm suchej powłoki, grubość powłoki będzie miała wpływ na czas schnięcia,zwykłe 6-12h w pokojowej temperaturze. W niższej temperaturze czas schnięcia znacznie się wydłuży.

Produkt stabilizuje się dwustopniowo. Najpierw odparowuje woda, następnie utwardza się chemicznie w ciągu 7-14 dni zależnie od temperatury. Po odparowaniu powłoka jest sucha, odpowiednia i o właściwościach tłumienia dźwięku w 80%.

Efekt zwiększa się w trakcie chemicznego utwardzenia.

Noxudol 3100 może być powleczony nawierzchniowo po ok. 12 godzinach. Wypróbuj na małej powierzchni, czy pasta przyjmie farbę.

Dane techniczne

Typ powłoki: stała po wysuszeniu

Kolor: beżowy

Czyszczenie i rozcieńczanie: woda

Metoda nakładania: natrysk, malowanie lub nakładanie wałkiem

Noxudol  3100 jest to  wodna masa dźwiękochłonna, tłumiąca rezonans i wibracje metali plastików, włókna szklanego itp. Bardziej skuteczna od tradycyjnych powłok asfaltowych i wykładzin dźwiękochłonnych. Bardzo odporna na zużycie. Dobra zdolność zabezpieczenia antykorozyjnego. Może z powodzeniem być stosowana jako łączne zabezpieczenie antykorozyjne dźwiękochłonne oraz jako ochrona powierzchni przed zużyciem na wskutek czynników mechanicznych. Nadaje się do pokrywania farbą. Łatwa do nakładania.

Dostępne  opakowania

- 1 LITR

- 5 LITRÓW

- 20 LITRÓW

Podsumowanie

Noxudol 3100 to elastyczna pasta na bazie wody i polimerów, która po zaschnięciu tworzy powłokę wygłuszającą dźwięki i rezonans blach. To jednak nie wszystko. Należy do produktów z grupy „Antykorozja”, ponieważ przeciwdziała rozwojowi ognisk korozyjnych i zabezpiecza przed skraplaniem się pary wodnej. Warstwa ochronna jest jednolita, twarda, odporna na ścieranie i uszkodzenia. Masą można pokrywać metal i plastik m.in. blacharkę samochodową, kadłuby statków czy kanały wentylacyjne. Należy ją rozprowadzać pistoletem natryskowym, pompą wysokociśnieniową, rolką lub pędzlem. Zaleca się nałożenie jednej, ewentualnie dwóch warstw, których grubość nie powinna przekroczyć 5 mm.

Dane produktu
Dane produktu

« powrót do listy produktów