« powrót do listy produktów

Noxudol 1100

Elastyczna  masa  na  ramy  i  progi

Charakterystyka

Noxudol 1100 jest wodną, powłoką ochorną na bazie polimerów i wypełniaczy. Po wyschnięciu tworzy trwałą, elastyczną warstwę. Suchy film tworzy warstwę ochronną przeciw uszkodzeniom powodowanym przez kamienie, lód itp. Preparat ma dobre właściwości przylegające. Posiada również właściwości antykorozyjne.Preferowanym sposobem aplikacji Noxudol 1100 jest natryskiwanie. Możliwe jest również nakładanie przez malowanie lub nałożenie wałkiem.

Zastosowanie

Noxudol 1100 jest powłoką ochronną przeznaczoną do podwozi samochodowych, kolejowych, dachów metalowych, konstrukcji stalowych itp. Preferowana grubość warstwy ochronnej wynosi 0.2-0,5 mm.

Sposób użycia

Noxudol 1100 powinien być nakładany na staranne oczyszczone powierzchnie. W środowisku wilgotnym,powierzchnie stalowe i powierzchnie z metali amfoterycznych (takich jak czyste aluminium, cynk itp. mogących reagować z zasadami) muszą być aktywowane (przez zastosowanie primera) przed nałożeniem Noxudol 1100. Zastosowanie primera gwarantuje dobrą adhezję powłoki. Do nakładania Noxudol 1100 można używać pistoletów natryskowych z 1-litrowymi pojemnikami przy normalnym ciśnieniu powietrza lub pomp wysokociśnieniowych. Może być również nakładany wałkiem lub pędzlem. Aby otrzymać efektywną powłokę ochroną należy stosować gładką warstwę suchego filmu o grubości 0,2-0,5 mm, zależnie od potrzeb. Grubość powłoki ma wpływ również na czas schnięcia (normalnie 3-5 godz. w temp. pokojowej). W niższych temperaturach lub przy wyższej wilgotności czas schnięcia będzie odpowiednio dłuższy. Powłoka powstaje w dwóch etapach. W pierwszym etapie wyparowuje woda i następnie, w zależności od temperatury, w ciągu 5-10 dni następuje utwardzanie chemiczne. Po pierwszym etapie, odparowaniu wody, powłoka jest sucha, łatwa w obróbce i ma już około 80% efektywnej ochrony. Ten efekt wzrasta w czasie chemicznego utwardzania. Po utwardzeniu może być pokrywany większością farb. Praktyczny test malowania najlepiej wykonać na mniejszej powierzchni, aby być pewnym, że farba dobrze pokrywa powłokę.

Dane techniczne

Rodzaj powłoki: zbita, jednolita, twarda po wyschnięciu

Kolor: szary/ czarny

Czyszczenie i rozcieńczanie: woda

Sposób użycia: natrysk,malowanie lub za pomocą rolki

Dostępne  opakowania

- 1 LITR

Podsumowanie

Noxudol 1100 to elastyczna masa do podwyższania odporności powierzchni na uszkodzenia mechaniczne i zabezpieczenia podwozia przed szkodliwym wpływem wilgoci. Stworzona na bazie polimerów i wypełniaczy. Rozprowadza się ją, korzystając z pistoletu natryskowego, pędzla lub wałka, po uprzednim rozcieńczeniu z wodą. Zasycha w dwóch etapach – najpierw wyparowuje woda, a potem preparat utwardza się chemicznie i powstaje twarda, zbita powłoka, którą można pokryć farbą. Optymalna grubość warstwy powinna wynosić 0,2-0,5 mm

.

Dane produktu
Dane produktu

« powrót do listy produktów