Zabezpieczenie przed wodą i ogniem

NOXUDOL X9

Głównymi czynnikami odpowiadającymi za powstawanie tak niebezpiecznych w przemyśle różnic temperatur są utraty ciepła, kondensacja i mostki termiczne. W miejscach mostków oraz w ich pobliżu obserwuje się niższą temperaturę powierzchni wewnętrznej. Jego przyczyną jest błędne zaprojektowanie lub wadliwe wykonanie detali konstrukcji. Można wymienić dwa główne rodzaje mostków termicznych:

  • punktowe - w niewielkim obszarze występuje wyższa przewodność cieplna np. przebicie termoizolacji

  • liniowe - powstają, gdy na pewnym obszarze brakuje termoizolacji lub ma ona zmniejszoną grubość, albo w przypadku jej nieciągłości

Noxudol X9 jest masą izolacyjną na bazie wody, przeznaczoną do zabezpieczania zarówno powierzchni z metalu jak i tworzyw sztucznych skutecznie eliminując zjawisko mostka termicznego. Produkt znajduje zastosowanie w wielu obszarach przy szerokim zakresie temperatur zapobiegając powstawaniu wilgoci czy pleśni.

 

NOXUDOL 999

Noxudol 999 to specjalistyczny komponent w sprayu oparty na bazie wody, służący do wszechstronnego zabezpieczania powierzchni przed ogniem. Wiele lat badań laboratoryjnych w Szwecji, Japonii i Stanach Zjednoczonych przyczyniło się do opracowania preparatu, który zachowuje swoje właściwości przy temperaturach przekraczających 1100 C przez więcej niż jedną godzinę w ciągu. Noxudol 999 posiada równie również wysokie właściwości wygłuszające, skutecznie chroni przed korozją a także, dzięki swoim składnikom izolacyjnym, przed kondensacją. Noxudol 999 to także system przeciwogniowy zawierający preparaty 999 oraz 999N, które są dodatkowo wzmocnione siatką z włókna węglowego. 

Preparaty Noxudol X9 i Noxudol 999 znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym, stoczniowym, energetycznym a także w systemach wentylacyjnych, kanałach odpływowych itd.

Oferta produktowa NOXUDOL - kliknij TUTAJ