« powrót do listy produktów

Olej lniany gotowany Kokt Linolja

Czysty olej lniany gotowany

Czysty, gotowany olej lniany- produkowany w Szwecji. Olej lniany nadaje się do malowania zabawek dla dzieci, instrumentów muzycznych, mebli, mebli ogrodowych, podłóg, łodzi drewnianych, płotów z drewna, boazerii, kojców dla zwierząt, uli. Olej lniany jest produktem naturalnym pozyskiwanym z nasion lnu oleistego (nisko rosnący len oleisty). Szczególną właściowością tego oleju jest jego bardzo drobna struktura molekularna. Dzięki niej olej penetruje bardzo głęboko pory drewna i zapewnia naturalną i bardzo długą ochornę. Nasz olej lniany nie zawiera dodatkowych toksycznych substancji chemicznych, dzięki czemu jest bezpieczny dla człowieka i przyjazny dla przyrody, zarówno przy samej obróbce, jak i w trakcie późniejszego użytkowania. Schnięcie natomiast trwa nieco dłużej, gdyż powierzchnia uzyskuje pyłosuchość po 5-7 dniach. Proces schnięcia można przyspieszyć dodając terpentynę/surogat terpentyny. Z uwagi na wydajność oraz z przyczyn biologicznych zalecamy stosowanie terpentyny balsamicznej. Podobnie jak ona, gotowany olej lniany schnie szybciej niż niegotowany olej lniany (niegotowany olej lniany właściwe nigdy całkowicie nie wysycha). Jeśli lekko podgrzeją Państwo olej lniany przed malowaniem (maks. do temperatury 60 C), wniknie on jeszcze głębiej w pory drewna. Tak dopiero po 18-24 miesiącach. Zawartość: 5 Litrów

Ściereczki nasączone olejem lnianym, resztki materiału i podobne materiały muszą być po użyciu przechowywane w hermetycznym pojemniku metalowym lub w wodzie do momentu wyschnięcia oleju. Olej lniany jest samozapalny!

Dostępne  opakowania

- 1 LITR

- 5 LITRÓW

Podsumowanie

Kokt Linolja, czyli szwedzki gotowany olej do konserwacji drewna uzyskiwany z nasion lnu. Głęboko wnika w pory drewna i tym samym skutecznie przedłuża jego trwałość. Całkowicie naturalny i pozbawiony szkodliwych dla człowieka substancji. Niestety długo schnie, więc by usprawnić proces, można go wymieszać z niewielką ilością terpentyny lub przed użyciem lekko podgrzać. Idealny do zabezpieczania podłogi, mebli, instrumentów muzycznych, zabawek, boazerii, uli, łodzi. Rozprowadzać pędzlem lub wcierać ściereczką.


« powrót do listy produktów