« powrót do listy produktów

Ra Linolia-olej lniany naturalny

Czysty olej lniany naturalny

Czysty, surowy olej lniany - produkowany w Szwecji. Surowy olej lniany nadaje się do malowania płotów, tarasów, mebli ogrodowych, podłóg, łodzi drewnianych, boazerii, kojców dla zwierząt, uli, zabawek dla dzieci.

Olej lniany jest produktem naturalnym pozyskiwanym z nasion lnu oleistego ( nisko rosnący len oleisty). Szczególną właściwością tego oleju jest bardzo drobna struktura molekularna. Dzięki niej olej penetruje bardzo głęboko pory drewna i zapewnia naturalną i bardzo długą ochronę. Nasz olej lniany nie zawiera dodatkowych toksycznych substancji chemicznych, dzięki czemu jest bezpieczny dla człowieka i przyjazny dla przyrody, zarówno przy samej obróbce, jak i w trakcie późniejszego użytkowania. Schnięcie natomiast trwa nieco dłużej, gdyż powierzchnia uzyskuje pyłosuchość po 2-4 tygodniach. Proces schnięcia można przyspieszyć dodając terpentynę/ surogat terpentyny, przez co mieszanina zamienia się w półolej. Z uwagi na wydajność oraz z przyczyn biologicznych zalecamy stosowanie terpentyny balsamicznej.

Podobnie jak ona, surowy olej lniany schnie trochę wolniej niż gotowany olej lniany ( gotowany olej lniany wysycha po około 4-7 dniach). Jeśli lekko podgrzeją Państwo olej lniany przed malowaniem(maks. do temperatury 60 C), wniknie on jeszcze głębiej w pory drewna. Tak zaimpregnowaną powierzchnię używaną na zewnątrz wystarczy ponownie pomalować dopiero po 18-24 miesiącach. Zawartość - 1Litr

Ściereczki nasączone olejem lnianym, resztki materiału i podobne materiały muszą być po użyciu przechowywane w hermetycznym pojemniku metalowym lub w wodzie do momentu wyschnięcia oleju.Olej lniany samozapalny!

Dostępny w opakowaniu:

- 1 LITR

Podsumowanie

Ra Linolia to surowy olej lniany, który stosuje się w celu przedłużania trwałości powierzchni drewnianych i podwyższania ich odporności. Przeznaczony do zabezpieczenia tarasu, podłóg, mebli ogrodowych, ogrodzeń, zabawek, kojców dla zwierząt, boazerii, łodzi itp. Wolno się wchłania, ale jego delikatne podgrzanie lub połączenie z terpentyną balsamiczną pozwala skrócić potrzebny na to czas. Produkt jest w 100% naturalny. Nie zawiera szkodliwych substancji, niemniej jest olejem samozapalnym, więc należy go odpowiednio przechowywać, zresztą podobnie jak użyte do jego nałożenia ściereczki.


« powrót do listy produktów