« powrót do listy produktów

Smoła drzewna Dalbrand Tratjara

Smoła drzewna, kolor złocisty

Wypalana w piecu smoła z drzewa sosnowego jest smołą o bardzo dobrych parametrach służącą do zabezpieczenia drewna, która znajduje także zastosowanie weterynaryjne i farmaceutyczne. Smoła z drzewa sosnowego jest składnikiem szamponów, mydeł, środków wykrztuśnych oraz maści przeciwko miedzy innymi wysypce alergicznej, łuszczycy i wypryskom.Wypalana w piecu smoła z drzewa sosnowego, nazywana także smołą chłopska, produkowana jest przy użyciu tradycyjnej metody polegającej na spalaniu pni sosnowych w piecach.Smoła sosnowa wypalana w piecu ma kolor ciemnozłoty, dużo zawartość żywicy, niska zawartość paku i wyróżnia się wysoką czystością.

Dalbrand Tratjara to pośród smół drzewnych bardzo popularna odmiana koloru. Drewno sosnowe przerabia się za pomocą znanej od stuleci technologii suchej destylacji drewna, jego składniki czynne rozpuszczane są w temperaturze balsamicznej i oddawane z powrotem drewnu. Technologia ta sprawiła, że m.in drewno norweskich kościołów klepkowych (zwanych w Norwegii słupowymi) zostało zakonserwowane, a boazerie po 100 latach są ciągle w bardzo dobrym stanie. Kolor złocisty.

Dostępne opakowania

- 1 LITR

- 3 LITRY

- 10 LITRÓW

Podsumowanie

Dalbrand Tratjara to smoła drzewna o złocistym odcieniu. Pozyskiwana w procesie suchej destylacji, czyli spalania pni sosnowych w piecach. Czysta, z dużą zawartością żywicy i niewielką ilością paku. Podwyższa trwałość materiału i zabezpiecza go przed zniszczeniem wskutek długotrwałego działania słońca, mrozu i wilgoci. Zawarte w niej składniki aktywne docenia się także w branży farmaceutycznej i weterynaryjnej – wykorzystuje się ją m.in. przy produkcji maści, szamponów, mydeł itp. To skuteczny i w 100% naturalny produkt.

Dane produktu

« powrót do listy produktów