« powrót do listy produktów

Tjavitriol olej drzewny

Olej drzewny idealny do impregnacji elewacji drewnianych

Tjärvitriol jest mieszaniną specjalnej smoły i najlepszej terpentyny balsamicznej, która zapewnia doskonałą ochronę paneli okładzinowych z drewna świerkowego i sosnowego. Tjärvitriol pozostawia piękną strukturę drewna w stylowym szarym odcieniu, który pasuje do nowoczesnych budynków i drewnianych domów.

Produkt zawiera pigmenty, dzięki którym uzyskuje się podobny efekt, jak w przypadku stosowania siarczanu żelaza (witriolu). W przeciwieństwie do siarczanu żelaza (witriolu) Tjärvitriol gwarantuje unikalną ochronę drewna przed deszczem i wilgocią oraz umożliwia drewnu oddychanie. Tjärvitriol nie wpływa na naturalny proces szarzenia drewna, nadając mu natychmiast piękny odcień szarości. Z uwagi na fakt, że Tjärvitriol jest produktem naturalnym, który dostosowuje się do panujących warunków klimatycznych (strony świata, promieniowanie UV), jego odcień z upływem czasu może się nieznacznie zmienić.

Zastosowanie

Tjärvitriol firmy Auson doskonale nadaje się do impregnacji elewacji drewnianych i jest gotowy do użycia po wymieszaniu. Produkt można stosować na drewno uprzednio impregnowane siarczanem żelaza (witriolem) oraz na drewno surowe i wcześniej smołowane. 

Aplikacja

Otworzyć puszkę i wymieszać zawartość, w celu równomiernego rozprowadzenia pigmentu w puszce. Należy pamiętać, że smoła drzewna jest produktem naturalnym, wobec czego mogą występować nieznaczne różnice w wyglądzie wyrobu pochodzącego z różnych partii produkcyjnych. Dlatego jeśli mamy kilka puszek, należy wymieszać przewidywaną ilość potrzebną do pokrycia powierzchni, w celu uniknięcia różnic w odcieniu. Najlepszy rezultat uzyskuje się nakładając impregnat przy ciepłej pogodzie, w temperaturze co najmniej 10°C, w której smoła łatwo się nakłada i szybko wnika w drewno. Zalecamy użycie szerszego pędzla.

Podczas aplikacji dobrze jest dodatkowo zamieszać zawartość puszki. Czas schnięcia na zewnątrz wynosi około jednego dnia przy normalnej temperaturze w sezonie malarskim. W przypadku nowych konstrukcji dobrze jest zaimpregnować drewno przed jego ułożeniem, w celu zapewnienia maksymalnego pokrycia preparatem. Dla zapewnienia najlepszej ochrony produkt należy nakładać dwa razy. Z nałożeniem drugiej warstwy można poczekać przez okres do jednego roku, ponieważ jedna warstwa wystarczająco chroni drewno. W przypadku nałożenia drugiej warstwy w krótkim odstępie czasu kolor staje się ciemniejszy, ale z czasem ulega rozjaśnieniu.

Drewno uprzednio impregnowane Siarczanem żelaza (witriolem): Usunąć brud i kurz za pomocą twardej szczotki. Następnie można rozpocząć impregnację.

Preparatu Tjärvitriol nie można nakładać na drewno uprzednio pokryte farbami innego rodzaju.

Dostępne  opakowania

- 3 LITRY

- 10 LITRÓW

Podsumowanie

Tjavitriol to impregnat do zabezpieczania przed wilgocią elewacji budynków, zwłaszcza świerkowych i sosnowych okładzin. W jego składzie pojawiają się smoła drzewna i terpentyna balsamiczna. To olej do konserwacji drewna, który nadaje lekko szarawy odcień, jednocześnie podkreślając unikalną strukturę drewna i jego usłojenie. Tworzy na powierzchni materiału warstwę hydrofobową. Dobrze spisuje się nałożony na drewno surowe, smołowane i uprzednio pokryte witrolem.


« powrót do listy produktów