Smoła drzewna

Olej i smoła drzewna – naturalne preparaty do ochrony drewna

Drewno to wyjątkowy materiał – szlachetne, o niepowtarzalnym wyglądzie, łatwe w obróbce i renowacji. Wykonane z niego powierzchnie urzekają klasycznym pięknem, a meble są eleganckie. Niestety surowe chłonie wilgoć i jest podatne na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, które obniżają jego trwałość. Dlatego warto je chronić przed zbyt szybkim zniszczeniem, stosując olej do konserwacji drewna lub smołę drzewną.

W naszym asortymencie pojawiają się następujące środki do ochrony drewna:

  • oleje drzewne, także z dodatkiem smoły lub oleju lnianego
  • smoła drzewna pozyskiwana tradycyjną metodą suchej destylacji, czyli wypalania w piecach pni sosnowych dla pozyskania składników aktywnych, które później rozpuszcza się w terpentynie
  • olej lniany czysty i gotowany
  • terpentyna balsamiczna do rozcieńczania olejów lnianych

Preparaty są w pełni naturalne. Wnikają w głębokie warstwy materiału i tworzą na jego powierzchni hydrofobową warstwę. Dzięki temu nie wsiąka w niego woda i wyraźnie podwyższa się jego wytrzymałość. Środki są bezpieczne, skuteczne i nie blokują porów, więc drewno może swobodnie oddychać.

Produkty zapewniają długotrwały efekt, intensyfikują odcień drewna i podkreślają usłojenie. Sprawiają, że później i ładniej się starzeje, nie gnije i wzrasta jego odporność na pękanie powodowane ciągłą ekspozycją na słońce czy zmianą temperatur. Przeznaczone do konserwacji mebli, także ogrodowych, elewacji, boazerii, drzwi, okien, więźb, gontów, altan. Można ich użyć także do zabezpieczenia tarasu, podłóg, płotów, łodzi.

WSZYSTKIE  PRODUKTY   DOSTĘPNE  SĄ   W  NASZYM  SKLEPIE 

https://www.cortini.pl/


Katalog impregnatów do drewna
-> do pobrania

Szczegółowa oferta produktowa - kliknij TUTAJ

 

Ra Linolia-olej lniany naturalny

Czysty olej lniany Ra Linolia

Alifanafta niskoaromatyczna

Rozpuszczalnik Alifatnafta niskoaromatyczna

Terpentyna balsamiczna

Terpentyna balsamiczna, naturalna.
Idź do strony:   | 1 | 2