Który środek do konserwacji podwozia, profili i progów wybrać?

2017-10-21

Regularna konserwacja jest niezbędna, jeśli chcesz utrzymać blacharkę samochodu w dobrym stanie. Pokrycie stali powłoką ochronną zapobiega rozwojowi ognisk korozyjnych, które stanowią dla niej największe zagrożenie. Aby ją dobrze zabezpieczyć potrzeba specjalnych środków. Nie wiesz, jakie wybrać? Przygotowaliśmy parę propozycji na bazie naszej oferty.

Środki do konserwacji: po jakie sięgnąć, co nimi zabezpieczać, jak ich użyć?

Przy wyborze środka antykorozyjnego powinieneś uwzględnić to, jaki element pojazdu zamierzasz konserwować, bo inne preparaty przeznaczone są do profili, a zupełnie inne stosuje się na powierzchni podwozia. Oto polecane przez nas.

Do konserwacji profili zamkniętych radzimy zastosować Noxudol 700 lub Noxudol 750. Pierwszy z nich jest bezzapachowy i w przeciwieństwie do drugiego nie zawiera rozpuszczalnika. Będzie zatem idealny, jeśli nie lubisz drażniących zapachów lub zamierzasz używać go w pomieszczeniu bez wentylacji. Każdy z nich tworzy na powierzchni woskową, dość miękką, hydrofobową warstwę. Rozprowadza się je natryskowo, z użyciem wysokiego ciśnienia lub pędzlem.

Natomiast do konserwacji podwozia służą Noxudol 300, 900 lub 1600. Preparaty zasychają na czarną, elastyczną powłokę, która nie pęka, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci. Nie przepuszcza wody i nie ściera się. Właściwości produktów przedstawiają się następująco: 

  • Noxudol 300 jest gęsty i pozbawiony rozpuszczalników. Dostępny w formie wygodnego sprayu oraz w pojemnikach i beczkach, z których można nakładać go pędzlem bądź pistoletem.

  • Noxudol 900 zawiera masy bitumiczne, woski i rozpuszczalniki. Można rozprowadzać go w różnych grubościach przy pomocy pędzla lub pistoletu.

  • Noxudol 1600 ma identyczny skład jak Noxudol 900, ale występuje w formie pasty. Przed użyciem trzeba go podgrzać. To środek do konserwacji podwozia, który tworzy twardą, wytłumiającą hałas uderzających o podwozie materiałów warstwę ochronną.

Progi z kolei najlepiej pokryć Noxudolem 1100 lub Noxudolem Body. Oba środki zasychają na trwałą, zbitą powłokę zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stworzone na bazie polimerów. Najlepiej nanosić je natryskowo, niemniej dopuszczalne jest także nakładanie rolką lub pędzlem. Po utwardzeniu można pokryć je farbą. Warto zaznaczyć, że Noxudol 1100 ma postać elastycznej masy, którą rozcieńcza się wodą. Schnie długo i dwuetapowo, gdy tymczasem Noxudol Body jest gotowy do użycia od razu po otwarciu i schnie dość szybko.

 

Aktualności

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej

Zabezpieczenie antykorozyjne: zanim położysz konserwację, pozbądź się rdzy

O trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego decyduje należyte przygotowanie podłoża. Podstawę stanowi usunięcie kurzu, piasku, żwiru, tłustych nalotów. Trzeba się też pozbyć rdzy, gdyż pozostawienie chociażby najmniejszych jej ognisk sprawi, że materiał będzie dalej korodował. Jak ją wyeliminować? Trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki.

więcej