Aktualności

Środki do konserwacji podwozia, profili, progów – podział produktów antykorozyjnych

Opublikowano: 2017-10-21

Pod ogólną nazwą „środki antykorozyjne” kryją się różne preparaty. I choć wszystkie spełniają te same funkcje, czyli zabezpieczają blachę przed korozją, chronią przed dopływem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi od uderzeń kamieni, piasku czy żwiru, to różnią się między sobą składem, właściwościami i zastosowaniem. Można je więc podzielić na kilka rodzajów.

Czytaj więcej...

Który środek do konserwacji podwozia, profili i progów wybrać?

Opublikowano: 2017-10-21

Regularna konserwacja jest niezbędna, jeśli chcesz utrzymać blacharkę samochodu w dobrym stanie. Pokrycie stali powłoką ochronną zapobiega rozwojowi ognisk korozyjnych, które stanowią dla niej największe zagrożenie. Aby ją dobrze zabezpieczyć potrzeba specjalnych środków. Nie wiesz, jakie wybrać? Przygotowaliśmy parę propozycji na bazie naszej oferty.

Czytaj więcej...
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4
Aktualności

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej

Zabezpieczenie antykorozyjne: zanim położysz konserwację, pozbądź się rdzy

O trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego decyduje należyte przygotowanie podłoża. Podstawę stanowi usunięcie kurzu, piasku, żwiru, tłustych nalotów. Trzeba się też pozbyć rdzy, gdyż pozostawienie chociażby najmniejszych jej ognisk sprawi, że materiał będzie dalej korodował. Jak ją wyeliminować? Trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki.

więcej