Aktualności

Konserwacja samochodu: czy warto, kiedy i jak często ją przeprowadzać?

Opublikowano: 2017-10-21

Konserwować podwozie czy nie? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli samochodów. Zdania są podzielone – jedni twierdzą, że to zbyteczne, bo przecież blacha aut wyjeżdżających z fabryki jest już zabezpieczona przed korozją, inni znów, że to podstawa długiej eksploatacji pojazdu. Kwestia jest sporna, dlatego postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej...

Środki do konserwacji podwozia, profili, progów – podział produktów antykorozyjnych

Opublikowano: 2017-10-21

Pod ogólną nazwą „środki antykorozyjne” kryją się różne preparaty. I choć wszystkie spełniają te same funkcje, czyli zabezpieczają blachę przed korozją, chronią przed dopływem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi od uderzeń kamieni, piasku czy żwiru, to różnią się między sobą składem, właściwościami i zastosowaniem. Można je więc podzielić na kilka rodzajów.

Czytaj więcej...
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5
Aktualności

Zabezpieczenie tarasu przy użyciu smoły drzewnej

Drewniany taras dłużej zachowa wspaniały wygląd, jeśli zostanie zabezpieczony przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Ciągły kontakt z wilgocią i nadmierna ekspozycja na słońce mogą sprawić, że drewno, bez regularnej impregnacji, zacznie gnić, rozsychać się, łuszczyć i pękać. Żeby temu zapobiec, najlepiej konserwować je naturalną smołą drzewną. Jak przeprowadzić zabieg i o czym pamiętać w trakcie jego wykonywania?

więcej

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej