Aktualności

Zabezpieczenie antykorozyjne: zanim położysz konserwację, pozbądź się rdzy

Opublikowano: 2017-10-21

O trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego decyduje należyte przygotowanie podłoża. Podstawę stanowi usunięcie kurzu, piasku, żwiru, tłustych nalotów. Trzeba się też pozbyć rdzy, gdyż pozostawienie chociażby najmniejszych jej ognisk sprawi, że materiał będzie dalej korodował. Jak ją wyeliminować? Trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki.

Czytaj więcej...

Zabezpieczenie podwozia w samochodzie: samodzielnie czy w warsztacie?

Opublikowano: 2017-10-21

Zabezpieczenie płyty podłogowej przed korozją to podstawa, jeśli ma jak najdłużej opierać się szkodliwemu działaniu soli i wilgoci. Niestety zakres prac związanych z konserwacją jest dość duży, a sam proces wymagający, dlatego powinieneś rozważyć, czy przeprowadzisz ją samodzielnie, czy skorzystasz z usług warsztatu samochodowego. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, więc zastanów się, która z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Czytaj więcej...
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5
Aktualności

Zabezpieczenie tarasu przy użyciu smoły drzewnej

Drewniany taras dłużej zachowa wspaniały wygląd, jeśli zostanie zabezpieczony przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Ciągły kontakt z wilgocią i nadmierna ekspozycja na słońce mogą sprawić, że drewno, bez regularnej impregnacji, zacznie gnić, rozsychać się, łuszczyć i pękać. Żeby temu zapobiec, najlepiej konserwować je naturalną smołą drzewną. Jak przeprowadzić zabieg i o czym pamiętać w trakcie jego wykonywania?

więcej

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej