Aktualności

Zabezpieczenie podwozia w samochodzie: samodzielnie czy w warsztacie?

Opublikowano: 2017-10-21

Zabezpieczenie płyty podłogowej przed korozją to podstawa, jeśli ma jak najdłużej opierać się szkodliwemu działaniu soli i wilgoci. Niestety zakres prac związanych z konserwacją jest dość duży, a sam proces wymagający, dlatego powinieneś rozważyć, czy przeprowadzisz ją samodzielnie, czy skorzystasz z usług warsztatu samochodowego. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, więc zastanów się, która z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Czytaj więcej...

Konserwacja samochodu: czy warto, kiedy i jak często ją przeprowadzać?

Opublikowano: 2017-10-21

Konserwować podwozie czy nie? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli samochodów. Zdania są podzielone – jedni twierdzą, że to zbyteczne, bo przecież blacha aut wyjeżdżających z fabryki jest już zabezpieczona przed korozją, inni znów, że to podstawa długiej eksploatacji pojazdu. Kwestia jest sporna, dlatego postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej...
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4
Aktualności

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej

Zabezpieczenie antykorozyjne: zanim położysz konserwację, pozbądź się rdzy

O trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego decyduje należyte przygotowanie podłoża. Podstawę stanowi usunięcie kurzu, piasku, żwiru, tłustych nalotów. Trzeba się też pozbyć rdzy, gdyż pozostawienie chociażby najmniejszych jej ognisk sprawi, że materiał będzie dalej korodował. Jak ją wyeliminować? Trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki.

więcej