Aktualności

Który środek do konserwacji podwozia, profili i progów wybrać?

Opublikowano: 2017-10-21

Regularna konserwacja jest niezbędna, jeśli chcesz utrzymać blacharkę samochodu w dobrym stanie. Pokrycie stali powłoką ochronną zapobiega rozwojowi ognisk korozyjnych, które stanowią dla niej największe zagrożenie. Aby ją dobrze zabezpieczyć potrzeba specjalnych środków. Nie wiesz, jakie wybrać? Przygotowaliśmy parę propozycji na bazie naszej oferty.

Czytaj więcej...

Konserwacja podwozia – jak ją wykonać samodzielnie?

Opublikowano: 2017-10-21

Płyta podłogowa to jedna z najbardziej narażonych na rdzewienie części pojazdu. Przez cały rok ma styczność z wilgocią, a w zimie dodatkowo z solą drogową. Na niczym niezabezpieczonej szybko pojawiają się ogniska korozyjne, które z czasem mogą spowodować tak duże uszkodzenia, że zły stan techniczny wykluczy auto z użytku. Da się jednak temu zapobiec przez regularną konserwację podwozia. Z powodzeniem możesz wykonać ją samodzielnie, a informacji na temat tego, jak to zrobić, dostarczy Ci poniższy poradnik.

Czytaj więcej...
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5
Aktualności

Zabezpieczenie tarasu przy użyciu smoły drzewnej

Drewniany taras dłużej zachowa wspaniały wygląd, jeśli zostanie zabezpieczony przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Ciągły kontakt z wilgocią i nadmierna ekspozycja na słońce mogą sprawić, że drewno, bez regularnej impregnacji, zacznie gnić, rozsychać się, łuszczyć i pękać. Żeby temu zapobiec, najlepiej konserwować je naturalną smołą drzewną. Jak przeprowadzić zabieg i o czym pamiętać w trakcie jego wykonywania?

więcej

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej