Aktualności

Konserwacja podwozia – jak ją wykonać samodzielnie?

Opublikowano: 2017-10-21

Płyta podłogowa to jedna z najbardziej narażonych na rdzewienie części pojazdu. Przez cały rok ma styczność z wilgocią, a w zimie dodatkowo z solą drogową. Na niczym niezabezpieczonej szybko pojawiają się ogniska korozyjne, które z czasem mogą spowodować tak duże uszkodzenia, że zły stan techniczny wykluczy auto z użytku. Da się jednak temu zapobiec przez regularną konserwację podwozia. Z powodzeniem możesz wykonać ją samodzielnie, a informacji na temat tego, jak to zrobić, dostarczy Ci poniższy poradnik.

Czytaj więcej...

Noxudol 720

Opublikowano: 2014-11-26

Auson wprowadza na rynek całkowicie bezrozpuszczalnikowy środek do antykorozyjnego zabezpieczania profili zamkniętych. Środek Noxudol 720 może być teraz stosowany w pomieszczeniu bez konieczności korzystania z dodatkowej wentylacji.

Czytaj więcej...
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4
Aktualności

Smoła drzewna jako alternatywa dla oleju do konserwacji drewna

Surowe drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia: mechaniczne i powodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dlatego by podwyższyć jego odporność, stosuje się impregnaty, np. takie jak smoła drzewna. To produkt wykazujący podobne właściwości do popularnego oleju, więc stanowi dla niego świetną alternatywę. Jak działa i z jakich względów warto po niego sięgnąć?

więcej

Zabezpieczenie antykorozyjne: zanim położysz konserwację, pozbądź się rdzy

O trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego decyduje należyte przygotowanie podłoża. Podstawę stanowi usunięcie kurzu, piasku, żwiru, tłustych nalotów. Trzeba się też pozbyć rdzy, gdyż pozostawienie chociażby najmniejszych jej ognisk sprawi, że materiał będzie dalej korodował. Jak ją wyeliminować? Trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki.

więcej